Düğün stresi nasıl azaltılır?

Anasayfa  / Blog Listesi  / Düğün stresi nasıl azaltılır?

blog image

Düğün stresi nasıl azaltılır?

28.01.2020 01:51  / Dugun ve Moda

1- Çift olarak, ne istediğinize karar verin

Düğününüzü planlarken baş başa oturun ve nasıl bir organizasyon istediğinize karar verin. Resmi bir tören mi, plaj düğünü mü, canlı bir orkestra mı? Kararınızı birlikte verin ve daha sonra fikir değiştirmeyin.

 

2- Önce mekân seçin

Düğün planı yaparken nereden başlayacağınıza karar vermek zor olabilir. Bu nedenle mekân seçerek işe başlayın. Bütçenize ve düğün tarihinize uygun bir mekân bulmak, diğer seçimleri de bir ölçüde kolaylaştırır. Mekânı bulduktan sonra örneğin davetiyelerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

 

3- Ayrıntıları kendinize saklayın

Her gün değişen planlarla, stressiz bir düğün organize edemezsiniz. Arkadaşlarla ve aile üyeleriyle konuşmak rahatlatıcı gelse de her kafadan bir ses çıkacağı ve aklınız karışacağı için her şeyi paylaşmamakta fayda var.

 

4- Az, çoktur

Düğün, pahalı bir olaydır ve sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu ve olmadığını belirlemek önemlidir. Hiç kimse, masa üzerindeki çiçekleri ve dekoru hatırlamaz. Akıllarda kalan, gelin, eğlence ve fotoğraflardır. Çiçeklere ve dekora çok fazla para harcamayın. Birkaç basit ama zevkli fikirle de harikalar yaratabilirsiniz.

 

5- Görev dağılımı yapın

Yani görevlendirin. Eğer her şeyi kendiniz üstlenirseniz, aile üyeleri bu duruma biraz bozulabilir. Konfetilerin zamanında geleceğini kontrol etmek için bile yakınlarınızı görevlendirebilirsiniz. Eğer görev dağılımı yaparsanız, sizin işinize karışan da çok olmayacaktır.

x
Bu web sitesi çerezler kullanmaktadır. Devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Kabul Et & Kapat